Zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Jesień to czas, w którym wyjścia na podwórko czy spacer nie zawsze są możliwe. Pogoda jest zmienna, dzieci w wieku przedszkolnym często łapią infekcje, przez co okazji do przebywania na świeżym powietrzu jest coraz mniej. Wiadomo jednak, że w tym wieku niezbędne jest zapewnienie dziecku rozrywki, dlatego z pomocą przychodzą sprawdzone zabawki dopasowane do wieku.

Zabawki dla przedszkolaka- z tymi na pewno nie będzie nudy

Wiek przedszkolny jest dość trudnym wiekiem. Dzieci zaczynają mieć już swoje preferencje dotyczące ulubionych bohaterów z bajek, zaczynają też reagować na reklamy, które widzą w telewizji. Obserwują swoich rówieśników i mają pragnienia, by nie odstawać od grupy. Jakie zabawki dla dzieci w tym wieku na pewno się sprawdzą? Bez względu na płeć dziecka, zawsze sprawdzą się różne rodzaje klocków. Wyobraźnia dziecięca jest naprawdę bardzo duża, a tylko ona ogranicza to, co może zostać skonstruowane i zbudowane.

Rodzaje klocków

Na rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnorodnych klocków:

-klocki Lego, cieszące się niezmienną popularnością (dla przedszkolaków wersja Duplo);

-klocki drewniane, z których powstać mogą najróżniejsze budowle, zamki, domki, garaże;

-klocki “wafle”, które w zależności od swojego rozmiaru, pozwalają nawet na zbudowanie doskonałej bazy, w której dziecko może się schować;

-klocki magnetyczne, które starszym przedszkolakom pozwolą konstruować najróżniejsze budowle przestrzenne;

-klocki jeżyki, którymi zabawa doskonale rozwija pracę małych paluszków.

Co chwilę pojawiają się nowe rodzaje klocków, poszerzając tym samym zakres możliwości i różnorodność zabawy małych konstruktorów. Warto dodać, że klocki to takie Zabawki dla dzieci w przedszkolu, które zostaną z nimi na lata. Wraz z rozwojem dziecka, ze wzrostem jego możliwości manualnych, powstające twory będą coraz bardziej skomplikowane. Zaczynając od konstrukcji typu wieża, po pewnym czasie dziecko zacznie budować domki, a jeszcze później całe fortece. Klocki są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że można się nimi bawić samodzielnie ale również w kilka osób. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w przedszkolu, wśród grupy rówieśniczej, ale także w domu gdy dziecko ma do dyspozycji jedynie rodzeństwo, rodzica, lub bawi się samo.